Grzebany immo ??? Dywersja ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kaem12
    Classic
    • 2011
    • 5

    Grzebany immo ??? Dywersja ???

    Zamieszczone przez Enriquez
    Widzieli nowe ceny Superba III?
    Można się niemiło zdziwić.
    Hmmm... :shock: 10.000 zlotych podwyzki?!?!?! Niesamowite...

    Albo w Skodzie ktos upadl na glowe...

    albo po prostu ma byc: Passat, Passat uber alles! Bo teraz to Skoda jest drozsza chyba od VW... ? (jak liczylem juz poprzednio i tu wklejalem niedawno to roznice byly praktycznie zadne to teraz bedzie drozej w Skodillaku...)

    Coz - powodzenia Skodo! :roll:

    ps. swoja droga Octavia tez podrozala... najtansza do konca grudnia cennikowo byla za 62.100 a teraz jest 64.800... o 30 zl zaledwie wiecej kosztuje 5-drzwiowy Golf w wersji Start z lepszym od Octavii wyposazeniem...

    I widze ze ceny Citigo wzgledem up! tez dziwnie sie zblizyly...

    Nowa polityka VAG - 1 miejsce ma moze miec VW w Polsce... no chyba ze nabywcy Skody, a przede wszystkim Superba maja sie zrzucic na ewentualne odszkodowania jakie VAG bedzie musial placic w USA...
  • mrblack
    Classic
    • 2010
    • 45

    #2
    Grzebany immo ??? Dywersja ???

    Witam Wszystkich :-D

    Mam taki problemik w pracy ze służbową Fabią rok 2002 1.4 MPI

    Otóż samochód wjechał na kanał z rozjechaną maglownicą. Mechanik wymienił i nie można odpalić :-( Miga tylko kontrolka od immo i wiadomo że nie odpali :-(

    Ale o co kaman... Po krótce:

    Mam konflikt w firmie między mechaniorami bo jednego zabrali na produkcję i ma focha WHY ??? A on ma Auto Coma i podejrzewam, że naburaczył cosik specjalnie w samochodzie ...

    Samochód stał na warsztacie aku nie odłaczane i nagle pipa coś tu nie halo :?:
    Koleś pracował na drugą zmianę miał klucze od warsztatu i może namieszał ??? ... ale nie złapałem za rękę to nie mogę go oskarżyć absolutnie.

    Tylko dziwne, że twierdzi że on ma swój prywatny sprzęt i to zrobi za dwie stówki :wink:

    A podłączałem swojego Vaga to wywala błąd 01177 uszkodzony sterownik i nieautoryzowane wejście ?

    I mam kod pin oryginalny z plastiku przy zapasowych kluczykach ale cosik mi nie wchodzi bo jest 4 cyfrowy a tam niby 5 cio potrzebny

    I próbowałem zrobić tak jak na tym filmie:

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    Pożyczyłem identyczny skaner nie mojego Vaga i kupa mimio pinu to nie pomaga :cry:

    I pytanko czy można to zrobić mając oryginalny kod pin do immo czy koleś wlazł i pozmieniał kody i można się cmoknąć w pompę ???

    Bo nie chce mi się smyczyć do znajomego do firmy do robi elektronikę pojazdową tego samochoda na lawecie ....

    Maci Panowie pomysła WTF ??? I jak toto ugryść ???

    Pozdrówki mrblack.

    Komentarz

    • 4tech
      RS
      • 2008
      • 4199
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      #3
      A ten mechanior, co go podejrzewasz, miał lub mógł mieć dostęp do tego pinu :?:
      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

      Komentarz

      • misza_zabrze
        L&K
        • 2013
        • 1371
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BLR 2.0 FSI 150 KM

        #4
        mrblack, szczerze to nie takie rzeczy maja miejsce. U nas po wymianie opony padl wtrysk a klient do nas z pretensjami ze to nasza wina. Wymienilismy za free zeby zamknac mu jape. W niektorych przypadkach trzeba odpuscic ugryzc sie w jezyk, bo poprostu nie warto.

        Natura rzeczy martwych

        Immo tez juz przerabialismy Takie zycie. Robisz serwis chcesz zjechac z rampy i zonk.
        Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
        Obecnie -> Seicento 900+LPG
        Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
        Bylo ->GOLF 3 1.8

        Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

        Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

        Komentarz

        • mrblack
          Classic
          • 2010
          • 45

          #5
          Hej :-D

          Nie pin dopiero ja wydrapałem jak wziąłem zapaśne kluczyki od Dyra.

          No może rzeczywiście wzięło i dziadostwo padło nikogo nie oskarżam tylko przedstawiam wizję drugiego mechaniora :P

          A tak nawiasem mówiąc jest jakiś patent aby te immo odblokować mając pin i vag ???

          Bo w sumie nie walczyłem nigdy z tym a może to się przydać heh

          Pozdrówki mrblack.

          Komentarz

          • ROBAL_26
            RS
            • 2010
            • 2320
            • Octavia I combi (1U5)
            • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

            #6
            mrblack, PIN można odczytać bez zawieszki mając kabel VAG-TACHO bądź VAG COMMANDER , za pomocą tych kabli można również zmienić bądź wyłączyć immo ,a więc jeśli ma ten mechanik taką smykałkę to kto wie , teraz mając jeden z tych kabli możesz odczytać pin i jeżeli go zmienił to będziesz widział różnicę .ok
            Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

            ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

            https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

            Komentarz

            • mrblack
              Classic
              • 2010
              • 45

              #7
              Siema

              To załatwię taki kabelek i się pobawię

              No nie będę smyczył samochód lawetą no way :!:

              A koleś jak zmienił pin to dostanie zjebkę i wszystko hehe

              Pozdrowionka

              Komentarz

              • alxxx
                RS
                • 2010
                • 1823
                • Octavia I (1U2)
                • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

                #8
                Zamieszczone przez mrblack
                I mam kod pin oryginalny z plastiku przy zapasowych kluczykach ale cosik mi nie wchodzi bo jest 4 cyfrowy a tam niby 5 cio potrzebny
                Uruchom VAG.. weź do ręki kod pin i zaloguj się wpisując 0XXXX (X-twoje cyfry). Powinno być po sprawie. Autocom drugiego speca to też nie jakiś kombajn więc spokojnie.
                VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                Komentarz

                • mrblack
                  Classic
                  • 2010
                  • 45

                  #9
                  No i dupa

                  Niby się loguję podaje pin i zonk .... Kufa dalej mryga kontrolka immo...

                  Kod pin odczytany vag tachem jest taki sam jak na zdrapce.

                  Nie mam pomysłu jak wyłączyć te cholerne immo.

                  Vag Commander tego nie ogarnia immo aby wyłączyć tylko robi 15kę diesla a benzynę nie a VCDSem nie wiem jak ;-(

                  Zostaje laweta....

                  Może odcięty kabel w pizdu od pętli ale nie widziałem.

                  Jest jakiś sposób na wyłączenie tego immo w ogóle mając pin i VCDS lub Tacho ???

                  Ja się poddaję chyba laweta i sru do serwisu :cry:

                  [ Dodano: Pon 15 Gru, 14 22:32 ]
                  Siemanko

                  Fabia w serwisie i jest podejrzenie, że sterownik silnika został podmieniony :?

                  Ale jutro będę u nich to sobie porozmawiam z serwisantem WTF :wink:

                  Będzie ciekawie .... No ale nawet jak koleś zrobił dywersję to go nie podpierdolę bo go z roboty wypierdzielą ale powiem mu to i owo niech nie będzie taki do przodu :P

                  Ale zobaczymy co naprawdę się stało i aby nikogo nie oskarżać to czekam na opinię z serwisu.

                  Pozdrowionka

                  [ Dodano: Wto 16 Gru, 14 16:58 ]
                  Siema :-D

                  No i jednak sterownik podmieniony :?

                  Może na jutro zrobią ale to nie taki pikuś jak można poczytać w necie :P

                  Koszt przeprogramowania i dostrojenia do reszty tego lewego sterownika to tysiak.

                  Koleś się kwalifikuje na odstrzał normalnie. I durnia pali, że nic nie wie :twisted:

                  A dyro się pyta WTF i co tu zełgać ?? Nie wiem

                  Ale komuś się dostanie coś czuję......

                  Komentarz

                  • keraj998
                    Rider
                    • 2008
                    • 359
                    • Volkswagen

                    #10
                    odpuść chłopowi i tak mu nic nie udowodnisz, a 13 letnia fabka już dawno powinna być na złomie :diabelski_usmiech
                    "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                    Komentarz

                    • mrblack
                      Classic
                      • 2010
                      • 45

                      #11
                      Samochód zrobiony :-D

                      ASO wymieniło sterownik ale dupa nie dali rady go zestroić cieniasy miał falowanie nie szło jechać :|

                      A nagle drugi mechanior "znalazł" podobny sterownik u kumpla (hehe ale ściema) i samochód zaczął śmigać :wink:

                      Nie wnikałem bo mam wyrąbane pojazd działczy i poszedł do biura

                      Czyli była dywersja jak dym a ASO nie dało rady haha

                      Niech się inni martwią jak temat zakończyć :P

                      Pozdrówy 4-All

                      Komentarz

                      Pracuję...